Najpowszechniejsze przyczyny raka płuc i czy możemy go zwyciężyć?

W branży tytoniowej w Polsce są największe zarobki, ponieważ według najświeższych statystyk uśredniony poziom wynagrodzenia w tej branży będzie wynosić na dany moment ponad 7-8 tysięcy złotych. Super, nie ma się jednak co oszukiwać, palenie papierosów absolutnie nie będzie przysparzać nam zdrowia i to właśnie korzystanie z wyrobów tytoniowych jest przyczyną nadrzędną tego groźnego schorzenia z grupy nowotworowej.

To konkretnie on – papieros jest właśnie najczęstszą przyczyną tego niezwykle groźnego nowotworu, który rocznie zabija około 20 tysięcy Polaków. A nasz potocznie zwany dymek jest przyczyną bezpośrednią w 80-86%. A co z innymi przyczynami? Rak może rozwijać się również u osób, które były eksponowane na długi kontakt z azbestem i całym mnóstwem innych substancji szkodzących. Dotyczy to również tych, którzy pracują w warunkach szkodliwych związanych z dużym zapyleniem czy na przykład w branży lakierniczej. Jednym słowem tam gdzie są w trybie bezpośrednim narażeni na szkodliwe oraz mające toksyczne podłoże wziewne czynniki. Czynnikiem o dużym znaczeniu, jak przy innych odmianach nowotworu, jest zła dieta i niezdrowy tryb życia. A więc żyjmy w zdrowszy sposób, żeby nie szukać później w sieci frazy pulmonolog Wejherowo lub inne miejsca.

Czy jest jakakolwiek szansa?
Na początku niezbyt dobra wiadomość Rak płuc to bezlitosny zabójca, który zabija 20 tys. osób rocznie podczas gdy w ciągu roku diagnozuje się przeszło 24 tys. nowych przypadków zachorowań. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że im wcześniej wykryta zostanie choroba, tym większy procent szans, że uda się z nią wygrać. Nauki molekularne, a także medycyna obecnie daje chorym o wiele więcej szans na wyzdrowienie. Można po prostu raka zagłodzić z pomocą farmakologicznej kuracji środkami typu vastin oraz erlotynib. Jest też stosowane bardziej inwazyjne leczenie operacyjne. Aby podjąć walkę o życie ma to miejsce najczęściej w 70% przypadków. Oczywiście usunięcie płuca w całości lub jego fragmentu znacznie wpływa na jakość życia, ale przede wszystkim je ratuje. Po zabiegi dodatkowo stosuje się chemio lub radioterapię.
Można wygrać z nowotworem i zawsze trzeba walczyć.

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.