Czemu warto zwiedzić Maroko?

Maroko jest jednym z najbardziej popularnych kurortów turystycznych. Co roku spędzają tutaj urlopy turyści z całego świata, którzy na nic innego nie zamieniliby cudownego klimatu oraz bajkowego położenia tego kraju. Maroko leży oczywiście w Afryce. To właśnie ta przynależność determinuje jego klimat oraz ukształtowanie powierzchni. Kraj ten, nadal rządzony przez króla, położony jest w północno-zachodniej Afryce. Wiele osób lubi wakacje spędzać nad wodą, opalając się na plaży oraz zażywając kąpieli, dlatego ten kraj w Afryce będzie dla nich bardzo interesujący, ma dostęp zarówno do Morza Śródziemnego jak i Oceanu Spokojnego. Maroko sąsiaduje m.in. z Algierią i Saharą Zachodnią. Największe miasta tutaj to Fez (znane z filmu „Casablanca”), Tanger, Marrakesz, Wadżda i Meknes.

Maroko może szczycić się bardzo ciekawym położeniem geograficznym. W środku kraju znajduje się jedno z trzech pasm górskich, a mianowicie Atlas Wysoki. Na południu wznoszą się góry Antyatlas, zaś u wybrzeży Morza Śródziemnego rozciągają się góry Ar-Rif. Góry, morze i ocean – czy można chcieć więcej, to wymarzone miejsce na urlop zarówno dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, jak też dla tych, którzy uwielbiają wylegiwać się na plaży. Okazuje się, że Maroko to prawdziwy raj dla zwiedzających i odpoczywających, którzy cenią sobie urozmaicone położenie geograficzne państwa Dzięki temu w zasadzie nikt nie powinien być niezadowolony. Zarówno miłośnicy morza, jak również gór wrócą stąd całkowicie usatysfakcjonowani. Pejzaże oraz krajobrazy są tutaj m.in. dzięki temu bardzo urozmaicone i piękne. Poza tym można też wybrać się w stronę niedaleko położonej Sahary i zobaczyć pustynne piaski.

Jeżeli bardzo lubimy upały, to kraj ten jest stworzony dla nas, temperatury w najcieplejszych dniach lata mogą przekraczać nawet pięćdziesiąt cztery stopnie Celsjusza. Panuje tutaj klimat podzwrotnikowy, zaś w głębi kraju klimat jest bardzo suchy, można go uznać za górski.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>